KOŁYSKA – JAKĄ WYBRAĆ?

LULULAJ - KOŁYSKA – JAKĄ WYBRAĆ?

Idealnie dopasowana kołyska będzie wybawieniem rodziców w pierwszych miesiącach po narodzinach maleństwa. Odciąży ręce zmęczone uspokajaniem pociechy i zapewni dziecku wygodny oraz bezpieczny sen. Jednak aby zakup kołyski miał jakikolwiek sens należy przestrzegać pewnych zasad. Oto pięć najważniejszych:

 

KOŁYSKA – JAKĄ WYBRAĆ?

Na co zwracać uwagę przy zakupie kołyski?

Idealnie dopasowana kołyska może być wybawieniem rodziców w pierwszych miesiącach po narodzinach maleństwa. Odciąży ręce zmęczone codziennym uspokajaniem pociechy i zapewni dziecku wygodny oraz bezpieczny sen. Jednak aby zakup kołyski miał jakikolwiek sens należy przestrzegać pewnych zasad. Oto pięć najważniejszych:

1.     Unikaj kołysek z drugiej ręki
Jeśli pozwalają nam na to nasze fundusze, to zawsze lepiej jest zdecydować się na nową kołyskę. Używane mogą posiadać niewidoczne uszkodzenia lub zabrudzenia, które zagrażają naszemu dziecku.

2.     Uważaj na ostre krawędzie
Upewnijmy się, że kołyski mają miękkie, okrągłe krawędzie bez żadnych wystających elementów.

3.     Dopasuj typ kołyski do dziecka
Kołyska jest integralną częścią snu maluszka, dlatego sugeruje się, aby wybrać typ, który pasuje do naszego dziecka. Kiedy pociecha osiągnie wiek 4 miesięcy lub więcej, zaczyna się przewracać i być bardziej aktywna, co może doprowadzić do wypadnięcia z kołyski. Z tego względu zaleca się, aby korzystanie z tradycyjnych kołysek było ograniczone do 3 miesięcy lub wykorzystanie tych, w których zamontowane są blokady.

4.     Funkcjonalność jest najważniejsza
Na rynku znajdziemy przeróżne kołyski, a niektóre z nich mogą skraść nasze serce samym tylko wyglądem. Należy pamiętać, że nie to jest w nich najważniejsze – oczywiście, lepiej mieć w domu piękny mebel, jednak to nie powinien być czynnik decydujący o zakupie. Zastanówmy się np. nad tym, czy bardziej przyda się nam przenośna, mała kołyska, a może wolimy mieć większą, która dłużej posłuży naszemu dziecku.

5.     Dodatkowe opcje 
Niezmiernie ważna jest wspomniana już wcześniej możliwość zablokowania lub regulowania poziomu odchylenia kołyski. Takie rozwiązanie pozwoli nam wygodnie korzystać z mebla przez kilka dodatkowych miesięcy. Warto zwrócić również uwagę na to, czy do kołyski będzie można podpiąć akcesoria, takie jak pozytywkę, baldachim czy siatkę chroniącą przed owadami.

 

@lululaj.eu   |   #lululaj